Apdrošināšana Tava auto drošībai

Par auto apdrošināšanu dzirdējis ikviens, taču ne visiem ir skaidrs, kādos gadījumos tā vajadzīga un kas jāņem vērā, to iegādājoties un izmantojot.

OCTA

Likums nosaka, ka katra transportlīdzekļa īpašniekam vai tā tiesīgam vadītājam obligāti jāiegādājas OCTA apdrošināšana. OCTA sedz zaudējumus, kas nodarīti ceļu satiksmes negadījumā cietušajām personām. Tas nozīmē, ka izdevumi par, piemēram, medicīniskajiem pakalpojumiem vai auto remontu, nebūs jāatmaksā avārijas izraisītājam – visus zaudējumus sedz apdrošināšanas kompānija. Vairāk info šeit!

Maksimālais pieejamais atlīdzības apmērs ir 5 000 000 eiro neatkarīgi no cietušo personu skaita, bet mantai līdz 1 000 000 eiro . Tādēļ svarīgi sekot līdzi polises derīguma termiņam. Autovadītāju ērtībām apdrošinātāji un polišu salīdzināšanas portāli bieži vien nodrošina bezmaksas atgādinājuma nosūtīšanu kādu laiku pirms polises termiņa beigām.

KASKO

Kaut gan KASKO apdrošināšana nav obligāta prasība, to par vajadzīgu atzīst arvien vairāk automašīnu īpašnieku. Un tas ir arī saprotams, jo kurš gan negrib gādāt gan par savu un transporta līdzekļa drošību, gan finansiālo situāciju neplānotos gadījumos. kas sedz Tavai automašīnai radītos bojājumus negadījuma vai auto zādzības rezultātā. Jāņem gan vērā – ja automašīna iegādāta līzingā, kredītdevējs var prasīt KASKO polises iegādi, jo laika periodā, kamēr tiek veikta līzinga atmaksa, spēkrats ir līzinga kompānijas īpašumā.

Atšķirībā no OCTA polises, KASKO apdrošināšana paredz daudzveidīgāku risku segumu. Piemēram, standarta KASKO apdrošināšana visbiežāk ietver to zaudējumu segšanu, kuri radušies:

> Citu personu nelikumīgo darbību dēļ;
> Ceļu satiksmes negadījuma rezultātā;
> Dēļ dabas stihiju izraisītajiem bojājumiem

KASKO apdrošināšana, gluži tāpat kā OCTA, ērti pasūtāma internetā. Izdevīgākos variantus ātri uzzināsi polišu kalkulatorā un varēsi pieņemt labāko lēmumu.

Plānojot pirkt OCTA vai KASKO polisi, būtiski apskatīt vairākus apdrošināšanas variantus – tikai tā var atrast optimālāko risinājumu.

Kā tiek aprēķināta polises cena?

Kā jau minēts iepriekš, OCTA un KASKO polišu izmaksas katrā indivduālā gadījumā tiek noteikta atsevišķi.

Piemēram, OCTA apdrošināšanas izmaksas ietekmē termiņš, uz kuru apdrošināšana noformēta, transportlīdzekļa pilna masa, vecums un reģistrācijas vieta, transportlīdzekļa īpašnieka juridiskais statuss, kā arī autovadītāja vecums, braukšanas stāžs un vēsture. Nosakot, cik maksā KASKO apdrošināšana, papildus tiek vērtēta arī spēkrata vērtība, izvēlētie apdrošināšanas riski un pašriska lielums.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *