Octa un Kasko – dažu minūšu laikā

Visiem autovadītājiem skaidrs – spēkrats nodrošina ne tikai brīvību, bet nozīmē arī rūpes. Automašīnai vajadzīgas dažādas rūpes, arī apdrošināšana. Mūsu valstī tagad pieejama divu veidu apdrošināšana – Octa un Kasko.

Octa apdrošināšana vajadzīga ikviena transportlīdzekļa īpašniekam vai vadītajam, kas piedalās ceļu satiksmē. Octa līgumu par ikvienu transporta līdzekli, kas ir ceļu satiksmes dalībnieks, slēdz tā īpašnieks. Spēkratu nododot kādam citam, apdrošināšanu kārto spēkrata izmantotājs. Taču jāņem vērā, ka tas iespējams tikai tad, ja transportlīdzeklis vēl nav apdrošināts vai arī ir beidzies polises termiņš.

Kā strādā Octa apdrošināšana?

Uz Octa atlīdzību pretendēt var cietušais, ja viņš nav izraisījis negadījumu. Tas var būt gan transportlīdzekļa īpašnieks vai vadītājs, gan arī tā pasažieris — arī tad, ja tas ir bijis transportlīdzeklī, kurš izraisījis negadījumu. OCTA polise cietušajam atmaksā gan ar veselību, gan mantu saistītu noradījumu, kas radies negadījuma dēļ.

Octa cietušajai personai atlīdzina gan materiālos, gan arī nemateriālos zaudējumus . Atlīdzību limits, ko Octa polise atlīdzina personām nodarītiem zaudējumiem ir 5 000 000 EUR, bet par mantas bojājumu var saņemt līdz 1 000 000 EUR.

Faktori, kas veido , kādas būs Octa polises izmaksas

Ikviens, kuram vajadzīga auto apdrošināšana, vēlas to noformēt pēc iespējas izdevīgāk. Lai tas veiksmīgi izdotos, jāzina faktori, kas ietekmē izmaksas – piemēram, transportlīdzekļa vadītāja braukšanas vēsture un auto īpašnieka juridiskais statuss.

Kas ir Kasko apdrošināšana?

Kasko apdrošināšana ir auto apdrošināšana, kas pasargā spēkrata īpašnieku no neplānotiem izdevumiem situācijās, ja notikusi zādzība vai mašīna ir bojāta. Lai arī Kasko apdrošināšana ir nopērkama visa veida transportlīdzekļiem, nereti Kasko polises tiek pirktas vieglajām automašīnām. Kasko polise , atšķirībā no Octa apdrošināšanas, atlīdzina zaudējumus pat tad, ja ceļu satiksmes negadījumu radījis pats automašīnas īpašnieks vai vadītājs.  Vairāk uzzini par Kasko te!
Lai arī Kasko nav obligāta , jāņem vērā, ka pērkot spēkratu līzingā, Kasko apdrošināšana ir obligāta .

Netērē velti laiku, visu nepieciešamo informāciju meklē internetā

Kompānijas, kuru piedāvājumā ir automašīnas apdrošināšana, ir dažādas. Lai lieki netērētu laiku, visu vajadzīgo info par piedāvājumiem iespējams aplūkot internetā. Tas ļaus ietaupīt arī naudu, jo nodrošinās vienkāršāku izvēles izdarīšanu, tādā veidā noslēdzot izdevīgu darījumu.

Viens no vienkāršākajiem veidiem, kā uzzināt Kasko un Octa izmaksām, ir lietot internetā esošo kalkulatoru. Ierakstot tur visu prasīto informāciju, piemēram, auto reģistrācijas numuru un reģistrācijas apliecības numuru, nekavējoties iegūsi informāciju par plānotajām Octa vai Kasko izmaksām.

Ņem arī vērā, ka, Pateicoties ievērojamai konkurencei, apdrošinātāji var nodrošināt vairākus izdevīgus Kasko un Octa polises līguma nosacījumus, tādēļ svarīgi izvērtēt iespējas , lai izdarītu labāko izvēli.

Kad vēlies apdrošināt savu automašīnu, lieliskākos piedāvājumus allaž atradīsi internetā!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *